Žiaci našej školy sa v predvečer Halloweenu učili v maskách. V telocvični sme vyhodnotili najkrajšie masky z celej školy.
Ing. Gabriela Ivančová
Žiaci našej školy sa v predvečer Halloweenu učili v maskách. V telocvični sme vyhodnotili najkrajšie masky z celej školy.
Ing. Gabriela Ivančová
Šarkaniáda 2014
Pre ročné obdobie jeseň sú typické viacero znakov. Ale medzi najtypickejší znak patrí púšťanie šarkanov. A preto ako každý rok aj tento rok sa u nás na škole uskutočnila „Šarkaniáda“. Tohto ročná „Šarkaniáda“ sa mala realizovať na miestnom futbalovom ihrisku. No napriek nepriaznivému počasiu žiaci predstavili svojich šarkanov v spoločenskej miestnosti školy. Žiaci si vyrobili šarkana podľa svojej fantázie a podľa ponúknutých súťažných kategórií. Keďže nám počasie neumožnilo púšťať šarkanov spríjemnili sme žiakom poobedie súťažami. Žiaci boli rozdelení do piatich skupín. Prvou súťažnou úlohou bolo upliesť šarkanovi chvost čo v najrýchlejšom čase. Každý zo skupiny si určil jedného. V tejto súťažnej disciplíne vyhrala Henrieta Žigová. Druhou úlohou bolo čo najrýchlejšie poskladať roztrihané časti šarkana. Na tejto súťažnej disciplíne sa podieľalo celé mužstvo. Po tejto disciplíne nasledovalo vyhodnotenie šarkanov v týchto kategóriách: najkrajší, najzaujímavejší, najväčší, najmenší, najvtipnejší a triedny šarkan. Žiaci boli odmenení diplomom a vecnou cenou. Samozrejme, aby ostatní žiaci neboli sklamaní dostali za svojho vyrobeného šarkana sladkú odmenu.
Mgr. Katarína Andrašková
V jednotlivých kategóriách vyhrali títo žiaci:
Celoslovenský projekt sa uskutočňuje pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.
Medzinárodný deň školských knižníc ( International School Library Day) prvý raz vyhlásila Dr. Blanche Woolls v roku 1999.
Tohtoročnou témou je Sila prostredníctvom spoločenstva - kolegialita, rozmanitosť a vízia.
Cieľ projektu
Zábavnými formami práce s knihou podporiť u žiakov dobrý a trvalý vzťah ku knihe, školskej knižnici a k čítaniu, poznávaniu nového.
Mgr. Magdaléna Pohlyová
Do galérie Škola módy - výtvarná súťaž boli pridané fotografie.
Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave a Národné pedagogické môzeum J.A. Komenského v Prahe vyhlasili k Medzinárodnému mesiacu školských knižníc 2014 5. ročník česko-slovenského projektu pre základné školy a osemročné gymnáziá
Záložka do knihy spája školy: Moja obľúbená kniha
Cieľ česko-slovenského projektu:
Nadviazanie kontaktov medzi českými a slovenskými základnými školami a podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh. Výmenu záložiek môžu školy využiť k nadviazaniu spolupráce, kontaktov alebo poznávaniu života na inej škole a zároveń aj ako prierezovú tému do ŠkVP alebo ako súčasť projektu.
Našou partnerskou školou sa stala Základná škola Sándora Petőfiho s VJM v obci Kamenín.
Ďakujeme Vám , milí kolegovia a žiaci za účasť v projekte.
Do galérie Týždeň zdravej výživy boli pridané fotografie.
Ďalšou akciou Školského parlamentu bolo organizovanie Dňa umývania rúk. Prostredníctvom školského rozhlasu dostali žiaci informácie o dôležitosti častého umývania rúk a potrebe dodržiavania osobnej hygieny.
Ing. Gabriela Ivančová
Mlieko je vzácna tekutina. Jej význam pre ľudský organizmus sme si pripomenuli tretím ročníkom podujatia Svetový deň mlieka. Učitelia aj žiaci chodili v tento deň v bielom oblečení. Žiaci konzumovali na desiatu mliečne výrobky a na obed sme mali mliečnu polievku.
Ing. Gabriela Ivančová
Táto plánovaná akcia Školského parlamentu sa uskutočnila na našej škole prvýkrát. Žiaci si doniesli do školy rôzne druhy čokolády. Po jej skonzumovaní sa zozbierali obaly, ktoré slúžili ako body. Jednotlivé triedy navrhli vlastné obaly čokolády. Tie boli vystavené na dverách učební.
Ing. Gabriela Ivančová
K bohatému kultúrnemu dedičstvu nášho kontinentu patrí aj jeho jazyková rozmanitosť. Z iniciatívy Rady Európy, jej sídlo nájdeme v meste Štrasburg, oslavuje Európsky deň jazykov každoročne 26. septembra už od roku 2001.
V tomto školskom roku sme na hodinách slovenského, anglického, nemeckého a ruského jazyka vyrábali mnohojazyčné listy Európskeho jazykového slovníka. Žiaci pracovali aktívne s internetovým prekladačom. Vybrané pojmy a slová prekladali do rôznych európskych jazykov a doplnili ich kresbou. Práce sú vystavené v budove školy.
Mgr. Natália Lenďáková
Cieľ projektu:
Cieľom tohto edukačné projektu je aktívne vzdelávanie v reálnom prostredí regiónov Slovenska.
Žiaci sa počas projektu dostanú do regiónov Slovenska priamo spätých s históriou rodnej krajiny a prostredníctvom edukačných aktivít a metódy objavovania, nadobudnú nové a rozšíria si okruh svojich doterajších vedomostí.
Za celým projektom stojí myšlienka : Je lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť.
Charakteristika a realizácia projektu:
Celý projekt je zameraný na historické súvislosti, dejinné udalosti a špecifiká jednotlivých regiónov Slovenska v kontexte ISCED 1 a ISCED 2 a školského vzdelávacieho programu našej školy.
V šk. roku 2014/2015 sme navštívili spišský a tatranský región s týmto programom:
Spišiaci v 1. svetovej vojne.
Národopisné múzeum v Smižanoch a jeho výstava venovaná 100.výročiu I. svetovej vojny .
Kapitán Ján Nálepka.
Navštívili sme rodný dom slovenského dôstojníka a partizánskeho veliteľa.
Hrad Ľubovňa.
Preskúmali krásny hrad na severnej hranici Uhorska, ktorý púta pozornosť svojou architektúrou a bohatou históriou.
Ľubovniansky skanzen.
Múzeum ľudovej architektúry pod hradom nám priblížilo život Slovákov v minulosti.
Obsahom chceme nadviazať na náš úspešne zrealizovaný projekt Po stopách Cyrila a Metoda.
Celá realizácia a priebeh projektu je zdokumentovaná a prezentovaná v obci a v budove školy. Fotodokumentácia z celej akcie je taktiež na stránke našej školy vo fotogalérii pod názvom Poznaj svoju krajinu a jej históriu.
Mgr. Natália Lenďáková
Slávnostné otvorenie školského roka 2014/2015
Slávnostné otvorenie školského roka 2014/2015 sa uskutoční 2. septembra 2014 o 9:00 hodine na školskom dvore.
Riadne vyučovanie sa začne 3.septembra 2014.
V tomto predvianočnom období sa na našej škole uskutočnili vianočné tvorivé dielne, na ktorých si žiaci 1. stupňa mohli vyrobiť krásne vianočné dekorácie.
Jana Koporcová
PRÍJEMNÉ PREŽITIE VEĽKONOČNÝCH SVIATKOV
Do galérie HVIEZDOSLAVOV KUBÍN 2015 boli pridané fotografie.
Dňa 1.12.2015 sa aj žiaci našej školy zapojili do celoslovenskej súťaže EXPERT GENIALITY SHOW, ktorej koordinátorom je p.uč. Z. Wencelová. Do súťaže sa zapojili žiaci kategórie E 6-7 : T. Ďurdíková, M. Lányiová, V. Lányiová, E. Handlovičová, D.Handlovičová, S. Šimková, M. Leskovjanský, J. Thesz. V kategórii E8 súťažili: M. Sloviková, M. Augustín, F. Lányi, O. Viežba. Žiaci si mohli vybrať dve z piatich ponúkaných tém:
1. Spoločnosť kedysi a dnes
2. Svetobežník
3. Mozgolamy
4. Do you speak english?
5. Tajomstvá prírody
Za 60 min. žiaci odpovedajú na 60 otázok (30 z každej témy). Pri každej otázke si vyberajú zo štyroch možností, ktorá je správna. Táto celoslovenská súťaž ponúka šancu prejaviť svoje kvality a získať titul EXPERT alebo TOP EXPERT. Komu sa zadarí, získa zaujímavú cenu. Cieľom súťaže je nájsť tých, čo naozaj niečo vedia.
Mgr. Wencelová
Jesenné sychravé počasie nám neumožnilo púšťanie šarkanov v prírode. Napriek tomu sme „Šarkaniádu“ uskutočnili v priestoroch školy. Žiaci predstavili svojich šarkanov v spoločenskej miestnosti. Poobedie sme si spríjemnili súťažami. Po súťažiach nasledovalo vyhodnotenie šarkanov v kategóriách: najzaujímavejší, najväčší, najmenší a triedny šarkan. Žiaci boli odmenení diplomom a vecnou cenou. Ostatní žiaci za svojho vyrobeného šarkana dostali sladkú odmenu.
V jednotlivých kategóriách vyhrali títo žiaci:
Eva Ollerová 3. r. - najzaujímavejší
Samuel Domen 4. r. - najväčší
Barbora Šarišková, Gabriela Šarišková 2. r. Mirka Plachetková 5. r. - najmenší
ŠKD malá trieda - triedny šarkan
Mgr. Andrašková
Do galérie Veľkonočné tvorivé dielne boli pridané fotografie.
Aj v tomto školskom roku sme sa zapojili do Týždňa zdravej výživy. Tematický týždeň s podtitulom "Ako lieči príroda - liečivé bylinky" organizovali žiaci zdravotníckeho krúžku. Pripravovali sa naozaj dôkladne. Zbierali jesenné dary prírody, študovali knihy a učili sa rozoznávať jednotlivé druhy bylín. Pre žiakov školy pripravovali kvíz o včelách. V stredu ponúkli učiteľom a spolužiakom ochutnávku desiatich druhov prevažne bylinkových čajov. Týždeň sa vydaril aj vďaka ich svedomitej príprave.
Mgr. Lenďáková
Powered by aSc EduPage