NP POP3

ROZVOJOVÝ PROJEKT „Podpora výchovy a vzdelávania žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia v základných školách 2019“

ROZVOJOVÝ PROJEKT

„Podpora výchovy a vzdelávania žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia

v základných školách 2019“

Tajomný mešec

Cieľom predkladaného projektu je podporovať čitateľskú gramotnosť vo vyučovacom procese aplikáciou kreatívnych foriem a metód vzdelávania, aj za asistencie učebných

a didaktických pomôcok, textov a metodických materiálov.

Ambíciou nášho projektu je dosiahnuť stav, ktorý bude atraktívnou formou kopírovať zlepšenie a rozvíjanie čitateľskej gramotnosti u cieľových skupín projektu, ako aj efektívnejšie sprístupniť nástroje čitateľskej gramotnosti pre jej zlepšenie (knihy, pracovné zošity a pod.).

Konkrétnym zámerom školy a tohto projektu je prioritne u žiakov so sociálne znevýhodneného prostredia podporiť a rozvíjať záujem o prácu s knihou, rozvíjať čítanie s porozumením, skvalitňovať techniku čítania a prehlbovať radosť pri práci s čítaným textom, podporovať interkultúrne prostredia a spoluprácu s rodičmi a starými rodičmi. Tento zámer máme ambíciu prostredníctvom interaktivity celej žiackej komunity našej školy aplikovať vo všetkých ročníkoch, v rámci ISCED 1 i ISCED 2, teda aj pre všetkých žiakov našej školy nielen pre  žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia, ktorí ju navštevujú.

Projekt „Tajomný mešec“ predkladáme v troch konkrétnych aktivitách napĺňajúcich prioritné témy výzvy v oblasti aplikácie nových foriem vzdelávania.