O škole Kontakt Mapa Učitelia Triedy
Navigácia

Krízový intervenčný plán školy

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

  • Hviezdoslavov Kubín

    Každoročne odznieva na školách umelecké slovo prostredníctvom žiakov, ktorí sa zapoja do najstaršej súťaže umeleckého prednesu poézie i prózy s názvom Hviezdoslavov Kubín. Na školskom kole sme si vypočuli mnoho krásnych a zaujímavých ukážok.

    Porota mala ťažkú a náročnú úlohu, no uspieť môžu len tí najlepší a to nasledovne:

    I. kategória – ( 2.,3, a 4. ročník) poézia1. miesto – Simon Novotný

    I. kategória – ( 2.,3. a 4.ročník ) próza 1. miesto – Natália Ignátová

    II. kategória (5. a 6. ročník) – próza 1. miesto – Evelína Žigová

    III. kategória (7. – 9. ročník) – poézia 1. miesto – Miriam Mattová

    III. kategória (7. – 9. ročník) – próza1. miesto – Linda Fabianová

    Víťazom blahoželáme a postupujúcim do okresného kola držíme palce.

    Okresné kolo Hviezdoslavov Kubín

    Dňa 26. marca 2024 sa uskutočnilo okresné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín. Súťaž prebiehala v priestoroch CVČ Gelnica. Aj keď sa našim žiakom nepodarilo v jednotlivých kategóriách obsadiť prvé tri miesta, ďakujeme im za reprezentáciu školy a držíme palce nabudúce.

  • DEŇ NARCISOV

    Deň narcisov je jedinečná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine. Liga proti rakovine pomáha na Slovensku onkologickým pacientom a ich blízkym už 34 rokov a to aj vďaka známej zbierke Deň narcisov. Jej 28. ročník sa konal v uliciach našich miest a obcí 18. apríla 2024. Pripnutím žltého kvetu na znak solidarity s ľuďmi s rakovinou si predstavíme konkrétneho pacienta.Ďakujeme všetkým žiakom, rodičom, pedagogickým i nepedagogickým zamestnancom a obyvateľom obce, ktorí prispeli do pokladničiek našich dobrovoľníkov.Je pre nás radosťou oznámiť, že sa našim dobrovoľníkom podarilo vyzbierať peknú sumu peňazí a tak prispieť k boju proti rakovine.Ešte raz ďakujeme každému, kto pripnutím žltého narcisu vyjadrí podporu, povzbudí nádej a prinesie pozitívnu energiu, ktorú denne všetci potrebujeme v každom uhle pohľadu na život.

     

  • Z činnosti našej školskej knižnice

    Fašiangy

    Vynášanie Moreny

    Všetci sme si rovní, nie však rovnakí

    Andersenova noc

    Burza kníh

     

    Fašiangy

                Fašiangy boli kedysi - a stále sú -  najveselšie zvyky počas roka. Majú pôvod v predkresťanskom období a patria k zvykom spojeným s prelomom zimy a jari.

                Fašiangy predchádzajú veľkonočnému pôstnemu obdobiu (začínajú sa na Troch kráľov a končia sa Popolcovou stredou). V minulosti, ako aj dnes, sú obdobím veselosti, hodovania, vyvrcholením ktorého je fašiangová zábava s maskami vyjadrujúcimi „svet naruby“.

                Fašiangy vrcholia posledný týždeň pred veľkonočným pôstom. Kedysi chodili maskované družiny so spevom po dedine a vystrájali všelijaké kúsky.

                Aj v našej škole sme sa venovali spomínanej téme. Skupina žiakov sa  prezliekla do  modernejších masiek a v sprievode navštívila triedy nižších ročníkov, kde ich oboznámila s  touto ľudovou tradíciou.

    Hoci sa aj dnes organizujú zábavy, už len výnimočne sú aj v maskách. 

     

    Vynášanie Moreny

                Na Slovensku bol človek odjakživa tesne spätý s prírodou. Celoročný cyklus vnímal ako opakujúci sa kruh, ktorý nemal ani presný začiatok, ani koniec. Ľudia sa neriadili dňami či rokmi, oveľa dôležitejšie pre nich boli ročné obdobia, ktoré sa dlhý čas delili len na zimu a leto.

                Na druhú pôstnu nedeľu pred Veľkou nocou sa v kostoloch zakrývali kríže a ľudia tento deň nazvali Smrtnou nedeľou či nedeľou Moreny.

                Dievčatá i chlapci  už od stredoveku vynášali slamenú figurínu starej ženy – Moreny, ktorá symbolizovala odchod zimy, chorôb, smrti a aj zlých síl, ktoré zadržiavali príchod jari a zelene.

                V deň vynášania Moreny sa dievčatá zoradili do sprievodu, na ktorého čele niesli figurínu a  spievali  obradové piesne:

    Ide smrť v nedeľu,

    na tú Smrtnú nedeľu.
    Už si nás dosť, stará baba, mučila,
    už sa tvoja krutá vláda skončila!

     

    Morena, Morena, obi si kolená.

    Prichystáme ťa, odejeme ťa,zapálime ťa, zhodíme ťa.

    Vo vode ťa utopíme, takto ťa odprevadíme.

    Nech rozkvitne zelený háj, nech príde krásna jar!

     

                            Ľudia takýmto tradičným spôsobom vyhnali zimu a príchodom Veľkej noci oslávili príchod jari a znovuzrodenia. Dnes táto forma vyháňania zimy už akosi upadla do zabudnutia. Uchovala sa najmä ako súčasť folklóru v podaní folklórnych súborov či detí v  školách. Aj my sme  si  Morenu vyrobili (tentokrát z recyklovaného papiera, nie zo slamy) a následne sme ju  v sprievode odniesli k Hnilcu, zapálili ju  a utopili.

                            Vítanie jari však znamenalo pre našich predkov zrod nového života a začiatok lepších časov. Práve z tohto dôvodu by sme na tento a jemu podobné zvyky nemali zabúdať. Sú predsa dôležitou a neodmysliteľnou  súčasťou tradície, ktorú nám zanechali predchádzajúce generácie.

     

     

    Všetci sme si rovní, nie však rovnakí

     

     

    Dnes vám opíšem jednu zaujímavú vyučovaciu hodinu.

    Téma znela: Všetci sme si rovní, nie však rovnakí.

                A začali sme diskutovať. Každý pochopil túto tému po svojom. Ja vám prinášam pár názorov, úvah, zamyslení…..

     

    Na svete to už tak chodí... My, ľudia, sme síce rovnakí, ale predsa sme iní... Je to v tom, že niekto má čierne vlasy, modré oči, zelené oči. Sú však aj iné rozdiely, ktoré veru neraz pocítime aj na duši a často to naozaj bolí. O čom to hovoríme? O hendikepovaných ľuďoch!

    Niekto je bez ruky alebo bez nohy, niekto hluchý, iný slepý…...

    Neoslní ma niekto, kto má krásnu postavu, vyšportované telo, nosí značkové oblečenie... No ak má krásny úsmev a dobré srdiečko, môže byť aj telesne postihnutý, mne to nevadí. Ja vidím hlboko do duše takému človeku.

     

    Ja som zdravá, ale tiež chcem žiť svoj sen. Nevyslovím ho nahlas, a tak píšem a píšem... poviedky, básne a  žijem v tých príbehoch, hľadám samu seba. Pýtate sa, aký je to teda sen? Ani presne neviem. Asi odhaliť tajomstvá starých hradov, zámkov, kaštieľov. Možno som raz žila v starom zámku, kde je teraz duch tej doby a čaká, kým ho vyslobodím.

    Verím, že ho nesklamem. Určite sa mi to podarí, držte mi palce!

     

    …..Ide mladý africký študent žijúci na Slovensku po ceste a zrazu z druhej strany skupinka mladých ľudí začne vykrikovať: „Aha, aká opica...!“ To je len jeden z mnohých prejavov rasizmu. V súčasnej dobe to nie je nič ojedinelé. Sme voči "iným" drzí, arogantní. Nemalo by to tak byť.

     

    Mnohí ľudia – sluchovo postihnutí – si  zvykajú  na tichý svet. No zvykne si aj naša spoločnosť? Nechá ich tak, vysmeje sa im, či pomôže? Budú okolo nás stále niektorí ľudia krutí, ktorí len zraňujú, ponižujú, nevedia sa vcítiť do pocitov, do sveta iných...?

     

    Muž a žena. Majú rozdielne pohlavie. Ale tým , že jeden aj druhý sú schopní mať rád, sú si rovní.

     

    Moja babka si stojí za tým, že najhoršie je, keď človek stratí zrak. Úplne s ňou súhlasím. Ja by som si život bez zraku nevedela ani predstaviť. Veď by som sa musela zriecť toľkých vecí... A predsa, sú tu...….ľudia, ktorí nevidia. Bežne ich míňame okolo nás, ale ani nás nenapadne pozastaviť sa a pomôcť. Veď načo ?

    Hovoríte si: Má predsa paličku či psa. Ale toto je o inom. Medziľudské vzťahy s postihnutými, či už mentálne alebo telesne, sú pre nás ešte stále tabu. Nevieme robiť väčšie kompromisy než tie, ktoré nezasahujú do nášho bežného života. Až kým sa s nimi nestretneme naozaj tvárou v tvár a nebude sa im dať vyhnúť.

     

     

    …….musíme si  uvedomiť fakt, že slepí alebo hluchí, alebo inak hendikepovaní sú síce od nás niečím odlišní, ale zároveň majú s nami veľmi veľa spoločného. A aj to, že vôbec nie sú „divní“. Nebojme sa ich len preto, že je to niečo neznáme. Nebojme sa ich, že sú iní než my ostatní. Oni sa nás tiež neboja, aj keď sme iní ako oni.   

     

     

                V čom sme vlastne iní? Môžeme mať rôzne povolania, čo znamená, že práca  je v podstate vždy rovnaká, rozdiel je vo výsledku, či sme tvorili s láskou alebo s nechuťou.

     

    Ide o výsledky prejavov človeka. Tak ako rastlinky... jedny kvitnú, spôsobujú radosť , iné zanechávajú starosti.  Tak je to aj pri ľuďoch. Po niektorých zostanú krásne knihy, diela, vynálezy, po iných ruiny, smútok a žiaľ.

    Všetci sme si rovní právom na život, v tom, že sme sa narodili a odlišní sme v tom, ako ten život prežijeme. A ako ho prežijeme, záleží len na nás.

    …..Ide mladý africký študent žijúci na Slovensku po ceste a zrazu z druhej strany skupinka mladých ľudí začne vykrikovať: „Aha, aká opica...!“ To je len jeden z mnohých prejavov rasizmu. V súčasnej dobe to nie je nič ojedinelé.

    ….. Ako môže niekto odcudzovať druhého človeka len preto, že má tmavšiu pleť alebo za to, že hovorí iným jazykom? Je to neuveriteľné... Predsa všetci sme si rovní. Síce každý človek je iný, ale nezáleží na farbe pleti, očí, vlasov... Záleží na tom, aký je človek vo vnútri, či je ochotný robiť niečo prospešné pre ostatných, či pomôže tým, čo pomoc potrebujú...

    Nezabúdajme na jedno príslovie – nesúď knihu podľa obalu.                       

    Nesúďme ľudí podľa pôvodu, rasy, veku... Veď celý svet tvorí jednu veľkú a krásnu rodinu. Rodinu, v ktorej žijú ľudia všetkých vekových kategórií, všetkých národností, všetkých typov postáv... Ak tvoríme jeden celok, každý jeden z nás je jeho malým dielikom.

    Nezabúdajme! Všetci sme si rovní, každý má právo dostať šancu, každý by mal mať rovnaké práva, ani jeden z nás nie je menejcenný. Predsa všetci sme „len“ ľudia , ktorí si zaslúžia prežiť život plnohodnotne a nie žiť s pocitom strachu o vlastný život.

     …………………………………………………………………………………………………………….

    Toto boli názory našich žiakov. Čo k tomu dodať? Stačí sa len zamyslieť a posúdiť, či sa s nimi stotožňujeme alebo si myslíme niečo iné.... 

    ...A okrem toho, že sme sa snažili dať svoje názory na papier, aj výtvarne sme spracovali túto tému. Masky - biele, čisté symbolizovali rovnosť, masky s kresbou, ktorá nás charakterizuje - inakosť.

  • Banícke múzeum v Gelnici

    Vo štvrtok 11.04.2024 sa žiaci 5. a 9. ročníka zúčastnili exkurzie v baníckom múzeu v Gelnici. Cieľom bolo vidieť ako žili a čím sa ľudia v našom kraji v minulosti živili. Keďže Gelnica nepochybne patrí medzi banské mestá s bohatou históriou sú tomu prispôsobené aj expozície múzea, ktoré mohli žiaci obdivovať.

    Po návšteve múzea sme sa ešte prešli mestom a pochutnali si na prvej zmrzline blížiacej sa letnej sezóny.

    Mgr. Antónia Ermová a Mgr. Oľga Macejková

  • Medzinárodný deň Rómov 

    Medzinárodný deň Rómov sa každoročne oslavuje 8. apríla. Tento deň je venovaný olsave rómskej kultúry, histórie a pripomína výzvy, ktorým rómska komunita čelí. Aj na našej škole sme mu venovali pozornosť. V rozhlasovej relácii sme sa dozvedeli niečo o jeho vzniku. O kultúrny zážitok sa postarali žiačky M.K Žigová a B. Žigová, ktoré na gitare sprevádzal I. Žiga.

    Pavol Žiga

  • Zápis do 1. ročníka

    Zápis detí do 1. ročníka

    Riaditeľstvo ZŠ, Mníšek nad Hnilcom 497 oznamuje rodičom, že zápis detí do 1. ročníka sa uskutoční dňa 10. 04. 2024 o 14:00 hod. v budove základnej školy.

     

    Kedy zapísať dieťa do základnej školy?

    Do prvého ročníka môže nastúpiť dieťa, ktoré v čase nástupu na povinnú školskú dochádzku dovŕši 6 rokov (do 31. 08. 2024). Zápisu sa zúčastňuje dieťa so zákonným zástupcom.

     

    Na zápis je potrebné so sebou priniesť:

    • občiansky preukaz zákonného zástupcu,
    • rodný list dieťaťa,
    • v prípade zdravotne postihnutého dieťaťa aj doklad o jeho zdravotnom postihnutí.
  • Deň vody

    Každý rok si 22. marca pripomíname význam vody pre život na Zemi a to, že si ju musíme vážiť a nesmieme ňou plytvať. Spomínanej téme sa venovali aj žiaci prvého stupňa. Deviataci na ôsmich stanovištiach mali pre nich pripravené rôzne aktivity. Žiaci si pripomenuli ako je to s kolobehom vody v prírode, vnímali vodu zmyslami (zrak, čuch, chuť), filtrovali ju, znečistené jazierko vyčistili od odpadu (ten aj vytriedili), vytvorili plagáty, vyskúšali si pokusy a oboznámili sa s tým, s akými podobami vody sa v prírode stretávame. Uvedomili si, že „voda je život“ - je to jedna zo základných podmienok prežitia na Zemi a nevyhnutne patrí k našej každodennej existencii.

    Mgr. A.Ermová

  • Veľkonočné tvorivé dielne

    V utorok sa stretli žiaci prvého až štvrtého ročníka, aby pripravili veľkonočné ozdoby a tak si spríjemnili chvíle pred Veľkonočnými sviatkami. Veríme, že každý mal radosť z tvorenia a výsledku svojej práce.

  • Lyžiarsky výcvik 2024 Ždiar - Strednica

    "Dočkali sme sa!" povedali si naši ôsmaci a deviataci v pondelok 4.3.2024. Naložili svoje lyže a kufre do autobusu a vyrazili  smer Ždiar.

    Po príchode do hotela Sova sme sa ubytovali a po dobrom obede sme sa vybrali na zjazdovku Strednica. Počasie nám pripravilo veľmi ťažký mokrý sneh, no my sme sa nevzdali... Lyžiari stihli otestovať všetky zjazdovky a nelyžiari statočne bojovali s prvými oblúkmi a náročnou zjazdovkou, nikto z nás sa nevzdal a zvládli sme to veľmi dobre.V utorok ráno nás prekvapil dážď, preto sme zjazdovku vymenili za Múzeum Tatranského Národného Parku v Tatranskej Lomnici. V stredu sa naši nelyžiari začali meniť na začínajúcich lyžiarov a začalo ich to baviť čím ďalej, tým viac... Každou jazdou to bolo lepšie a lepšie...Štvrtkové ráno nemohlo byť krajšie... Nádherne zasnežená krajina a úžasne pripravená zjazdovka... čo viac si priať... Štvrtkovú lyžovačku sme si všetci užili a v našej skupine už nelyžiari neboli. Piatkovú lyžovačku sme začali pretekmi. Slalomovú dráhu sme zvládli všetci a užili si posledné jazdy v krásnom slnečnom počasí.

    V piatok popoludní sme sa všetci zdraví a šťastní vrátili domov.

    Mgr. Moskálová

  • Testovanie 9 – informácie monitor 2024

    Riadny termín celoslovenského testovanie deviatakov

    Celoslovenské testovanie žiakov deviateho ročníka ZŠ (Testovanie 9 2024 alebo T9 2024) sa uskutoční 

    20. marca 2024 (streda) z predmetov:

    • matematika,
    • slovenský jazyk a literatúra.

    https://www2.nucem.sk/

     

     

  • Karneval v ŠKD

    Chystáme sa veseliť sa, bude zábava.

    Do tanca už veselá nám hudba vyhráva.

    Ja dnes budem princezničkou a ty zase kráľ.

    Celý svet je zrazu krajší, kedˇ je karneval!

     

  • Okresné kolo dejepisnej olympiády

    Aj v tomto školskom roku sme sa zúčastnili dejepisnej olympiády. Zo školského kola, ktoré sa konalo v decembri, postúpili 2 súťažiaci. Bibiána Theiszová a Samuel Dudek, ktorí sú žiakmi deviateho ročníka a 5.2.2024 nás úspešne reprezentovali aj na okresnom kole DO v Gelnici, kde si porovnali svoje vedomosti so žiakmi z celého okresu. Samko zvíťazil vo svojej kategórii a z prvého miesta nás bude ďalej reprezentovať aj v krajskom kole DO, ktoré sa uskutoční v apríli v Košiciach. Bibka je tiež úspešnou riešiteľkou. Umiestnila sa na vynikajúcom 4. mieste za čo jej tiež patrí obdiv a uznanie.

    Obom súťažiacim gratulujeme a tešíme sa na ďalšie úspechy!

    Mgr. Oľga Macejková

  • Prerušenie prevádzky školy

    ZŠ, Mníšek nad Hnilcom 497 z dôvodu stúpajúcej chorobnosti na chrípku a iné respiračné ochorenia na základe Metodického usmernenia  č. 15/2005 – R MŠ SR, čl. 5,  odporúčania RÚVZ so sídlom v Spišskej Novej Vsi a po konzultácii s praktickým lekárom pre deti a mládež

    vyhlasuje chrípkové prázdniny

    od 22. 01. 2024 (pondelok)  do 26. 01. 2024 (piatok).

    Vyučovanie sa začne v pondelok 29. 01. 2024

     

    ŠKD a ŠJ pre žiakov základnej školy budú zatvorené.

    Žiaci budú automaticky vyhlásení zo stravovania.

     

  • Okresné kolo Olympády v anglickom jazyku

     

    Vo štvrtok 19. januára 2023 sa v Centre voľného času v Gelnici uskutočnilo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku. V kategórii 1B nás reprezentovala žiačka ôsmeho ročníka Linda Fabiánová, ktorá obsadila výborné 2. miesto.

    Linde srdečne blahoželáme!

  • Dôležitá informácia pre rodičov žiakov !!!

    Vážení rodičia,

    v súvislosti s výskytom vírusovej hepatitídy typu A v našej škole Vás žiadame, aby ste neodkladne kontaktovali ošetrujúceho lekára Vášho dieťaťa, ktorý Vám podá ďalšie pokyny.

     

  • LaborARTorium – experiment galéria

    Dňa 17.11.2023 navštívili žiaci prvého stupňa našej školy zážitkovú galériu LaborARTorium v SNV.

    Dokázali sa tam „zmenšiť“ a mohli sa tak pozrieť do očí veľkému mravcovi, pohladkať obrovského chameleóna alebo si odskúšať, ako sa žije takému škrečkovi. Skutočného hada a chameleóna sa odvážil pohladkať málokto.

    Novembrový výlet v SNV sa páčil všetkým.

    Mgr. Lenďáková, Mgr. Filická

  • Šarkaniáda

     

    Tak ako každé ročné obdobie, tak aj to jesenné má svoje čaro.  Krásne  farby listnatých stromov, meniaci sa šat prírody a príprava zvierat na zimný spánok, ale samozrejme i ŠARKANY. Neodmysliteľnou súčasťou jesene na našej škole bezpochyby patrí Šarkaniáda. Tento školský rok sa uskutočnila 14. novembra 2023, na ktorej sa zúčastnili žiaci prvého stupňa základnej školy a  pár odvážlivcov z druhého stupňa. Ich nápadité šarkany vystúpili do výšin na Štecovej lúke a postarali sa o farebné divadlo na jesennej oblohe.

    Na svoje si prišli zúčastnené deti, ktoré prevetrali svojich šarkanov. No nemožno vynechať ani rodičov, ktorí svoje ratolesti nielen sprevádzali, povzbudzovali, ale zároveň sa zhostili úlohy porotcov. Spolu s pani učiteľkami vybrali tých najlepších a najkrajších šarkanov.  Hoc úloha to nebola ľahká, spoločnými silami sme došli k záveru a vyhlásili víťazov. Zúčastnení si tak mohli po skončení odniesť nielen sladkú odmenu za účasť, ale aj zaujímavé ceny.

    Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa znovu o rok.

    Mgr. Štefánia Slovinská

  • Október - mesiac úcty k starším

    Október nám pripomína jednu z najvzácnejších cností, ktorá môže byť zrodená v duši človeka. Je ňou úcta k starším. Úcta k starším by mala byť samozrejmosťou či už v rodine, na pracovisku, v dopravných prostriedkoch, jednoducho všade. Žiaci našej školy boli súčasťou príjemného popoludnia, na ktorom si krátkym kultúrnym vystúpením uctili starších obyvateľov obce.

    Mgr.Ermová, Mgr.Filická

  • Záložka do knihy spája školy

    Národný inštitút vzdelávania a mládeže s vedomím, že kreatívne čítanie motivuje žiakov, aby rozprávali o knihách so silným príbehom, premýšľali o nich a spätne sa k nim vrátili, vyhlásili v mesiaci september projekty pre žiakov základných a stredných škôl zo Slovenskej a Českej republiky. Jedným z projektov, ktoré pripravil pri príležitosti októbra ako Medzinárodného mesiaca školských knižníc 2023 bol už 14.ročník česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy. Národný inštitút vzdelávania a mládeže ho organizuje v spolupráci s Knižnicou Jiřiho Mahena v Brne. Hlavným cieľom je nadviazanie kontaktov medzi slovenskými a českými školami a zároveň podpora čítania na školách.

    Ani naša škola nebola výnimkou a aj tento školský rok sa s radosťou opätovne zapojila do tohto projektu. Žiaci v priebehu celého mesiaca október usilovne pracovali na výrobe záložiek počas hodín literatúry, výtvarnej výchovy, pracovného vyučovania, rôznych záujmových útvarov i v rámci školskej akcie Medzinárodného dňa školských knižníc. Vytvárali záložky rôznych tvarov, veľkostí a pomocou ľubovoľnej techniky na vopred určenú tému, ktorou bol Inšpirujúci svet rozprávok, príbehov a básní

    Záložky boli zaslané na adresu nám pridelenej partnerskej školy – Základní škola Aloise Krála, Úštek, z Českej republiky. Vzájomne sme si vymenili stanovený počet záložiek. Z časti záložiek bola vytvorená nástenka na chodbe. Zvyšok záložiek bol rozdelený medzi žiakov. Každý, kto sa podieľal na tvorbe záložiek, tak bol zároveň obdarovaný záložkou od českého priateľa. Po zverejnení oficiálneho vyhodnotenia projektu nám Národný inštitút vzdelávania a mládeže zaslal diplom za čestné splnenie záväzkov voči svojej partnerskej škole.

     

    Mgr. Štefánia Slovinská

  • Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice

     

    Pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc  sa naša školská knižnica zapojila do 19. ročníka súťaže  „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“ a zorganizovala v tomto dni aktivity pre žiakov školy zamerané na rozvoj vedomostí a čitateľskej gramotnosti.

    Téma dňa: „Školská knižnica vám dáva priestor na to, aby ste boli výnimoční“.

    Cieľom celoslovenského projektu bolo zábavnými formami práce s knihou podporiť u žiakov dobrý a trvalý vzťah ku knihe, školskej knižnici a k čítaniu i poznávaniu nového.

    My sme si vybrali rozprávku, ktorú všetci dobre poznáme – Snehulienka a sedem trpaslíkov.

    Žiaci 9. A triedy sa prezliekli za postavičky z rozprávky a pripravili pre mladších spolužiakov zaujímavé úlohy, ktoré bolo potrebné splniť kvôli vyslobodeniu Snehulienky z rúk zbojníkov. A aby sa všetko dobre skončilo, na každom stanovišti rozprávkové postavy  navigovali mladších k splneniu úloh. Keďže každá skupina žiakov plnila úlohy v sprievode svojej pani učiteľky, všetky úlohy boli splnené do stanoveného termínu. Aj tému dňa sa nám podarilo naplniť, pretože tým, že sa  už niekoľko rokov  podieľame na príprave podujatí organizovaných školskou knižnicou, uvedomujeme si, že práve ona nám dáva priestor na to, aby sme všetci boli výnimoční!

                 

    Napísala Bibka Theiszová, žiačka 9. A triedy

     

strana: